O mnie

profilowe

Cześć! Jestem Marek. Największy nerd wśród podróżników i największy podróżnik wśród nerdów, a moim największym problemem w życiu jest to, że nie mam pojęcia gdzie i kiedy zobaczę nową część Gwiezdnych Wojen. Tak bym opisał siebie w jednym zdaniu. Jednak jeśli jesteś na tej stronie, to pewnie wypada powiedzieć coś więcej.

Właśnie zostałem absolwentem krakowskiego AGH i po raz pierwszy w życiu jestem kompletnie wolnym człowiekiem. Wybierając studia kierowałem się rozsądkiem. Uzyskanie tytułu magistra inżyniera zaowocowało tym, że praca znalazła mnie zanim tak właściwie zacząłem jej szukać. Im bliżej było do dorosłego życia tym częściej w mojej głowie pojawiała się jedna myśl. „Świat jest duży, a czasu tak niewiele.”

Zainspirowany książkami Wojciecha Cejrowskiego oraz blogiem Plecak Wspomnień zacząłem podróżować autostopem. I niestety (albo na szczęście, zależy kto patrzy, mama tego nie pochwala) zakochałem się w tym. Po przejechaniu całych Bałkanów i połowy Turcji, przyszedł czas na nieco ambitniejsze wyprawy. Jeszcze nie tak dawno temu, większość czasu spędzałem przed komputerem. Teraz zamieniam to na spanie pod chmurką, długie marsze i godziny spędzone przy drodze. Dzięki temu, za każdym razem wzbogacam się o magiczne wspomnienia. I właśnie o tym możecie tutaj poczytać.

No właśnie, dlaczego blog? Lubię opowiadać o moich wyprawach, pisanie o tym, także przychodzi z przyjemnością. Sam zacząłem podróżować czytając opowieści innych ludzi. A najfajniejszą rzeczą jest, gdy ktoś po wysłuchaniu moich historii, sam zaczął jeździć. Chciałbym też, żeby po tych podróżach zostało coś konkretnego, blog jest narzędziem, które to umożliwia. Owocnego czytania!